Niepożądany gość? Jak zabezpieczyć wjazd na posesję czy parking

Gdzie stosuje się zabezpieczenia parkingowe?
Urządzenia zabezpieczające stosowane są w celu ochrony przestrzeni publicznej, dojazdów do hoteli, urzędów, szpitali, przedsiębiorstw, parkingów osiedlowych oraz terenów prywatnych. Blokady instalowane są w pobliżu budynków mieszkalnych i sklepów. W zależności od natężenia ruchu, stosuje się różne urządzenia lub kompletne systemy blokujące:
Słupki automatyczne to najczęściej stosowane urządzenia zabezpieczające. Ograniczniki te występują w różnych wariantach. W miejscach o średnim natężeniu ruchu, odpowiednie będą słupki z zintegrowanym systemem elektromechanicznym. Napęd hydrauliczny stosowany jest w przypadku słupków montowanych w miejscach o dużym nasileniu ruchu. Natomiast do miejsc o bardzo dużym nasileniu ruchu odpowiednie są słupki automatyczne ze wzmocnionym cylindrem. Słupki automatyczne mogą być chowane w ziemi. To rozwiązania profesjonalne, sprawdzające się w miejscach z dużą szybkością ruchu a do tego atrakcyjne i bardzo trwałe.
Słupki półautomatyczne odpowiednie są do miejsc z mniejszym natężeniem ruchu. Nie wymagają one podłączenia do źródła zasilania. Wyposażone są w zintegrowaną sprężynę gazową. Odblokowuje się je za pomocą klucza uniwersalnego lub mogą być wyposażone w zamki z kluczem personalnym. Słupki półautomatyczne mogą być stałe lub przenośne i opcjonalnie wyposażone w oświetlenie LED.
Słupki stałe stosuje się w przypadku wysokich wymagań w zakresie zabezpieczania wjazdu. Mocowane są do podłoża za pomocą kotwy. Słupki stałe RI-FF, mają wzmocniony cylinder i kotwę.
Słupki High Security stosowane są w miejscach o szczególnym statusie. To urządzenia do zadań specjalnych, które mogą być automatyczne, stałe lub przenośne.
Zapory drogowe o wysokości pół lub jednego metra, zapobiegają wjazdowi samochodu. Na stronie www.hormann.pl znaleźć można zapory do wjazdów o szerokości 6m- Road Blocker 500, które nie wymagają do instalacji prac ziemnych oraz Road Blocker 1000.
Szlabany parkingowe sprawdzą się w intensywnej pracy na parkingach strzeżonych, w zakładach pracy, obiektach publicznych, autostradach. Te elektromechaniczne bariery kontrolują wjazdy i wyjazdy samochodów. Mogą być samodzielnymi urządzeniami lub funkcjonować, jako część systemu.
Kolczatki drogowe to stalowe konstrukcje wyposażone w ułożyskowany wałek z kolcami z różnego rodzaju materiałów. Dostosowane są do dwóch zakresów obciążeń. Wykonane z blachy dla samochodów osobowych, do 3,5tony i wzmocnione dla aut ciężarowych. Modele różnią się też między sobą w zależności od natężenia ruchu. Mogą być jednostronne lub dwustronne. Kolczatki mogą działać samodzielnie dzięki automatycznemu mechanizmowi lub w połączeniu z kontrolą dostępu.
Wszystkie opisane urządzenia, mogą tworzyć indywidualnie dobrany do potrzeb, zintegrowany system zabezpieczający, sterowany zdalnie. Można przy ich pomocy zabezpieczyć teren w nagłej potrzebie lub uczynić z nich stały system zabezpieczeń.
Reklama: