Zaopiekuj się swoją wątrobą

Chorzowianin 2012-02-17
Na problemy z wątrobą uskarża się coraz więcej osób . Szybkie tempo życia, niewłaściwa dieta, alkohol, stres… to wszystko powoduje, że w pewnym momencie wątroba daje o sobie znać.
Zaopiekuj się swoją wątrobą
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To właśnie jeden z najważniejszych i największych organów naszego ciała, o który powinniśmy dbać w szczególny sposób. Tam właśnie zachodzą procesy odtruwające organizm z toksyn i warto więc wspomóc wątrobę w jej prawidłowym działaniu.

Niestety niewielu z nas zdaje sobie z tego sprawę. A to właśnie wątroba neutralizuje toksyny pochodzące z często spożywanych przez nas produktów: alkoholu, mocnej kawy i herbaty, a nawet nikotyny. Bardzo łatwo jest jednak zaburzyć jej pracę, dostarczając wymienionych substancji w nadmiarze lub łącząc je z niewłaściwym i nieodpowiednio zbilansowanym pożywieniem. Wtedy wątroba będzie powiększona, może boleć, powodować nudności czy wzdęcia i nie będzie spełniać swoich właściwości, a to przekłada się na osłabienie wszystkich naszych funkcji życiowych.

Chorób, na które narażona jest nasza wątroba jest wiele: zatrucia, pasożyty, infekcje wirusowe i bakteryjne. Jednak objawy chorób wątroby są bardzo zróżnicowane i zmienne, a często w ogóle choroba nie daje o sobie znać przez długi czas. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka zdrowotna i odpowiednia dieta, która jest bardzo pomocna w procesie ochrony wątroby. Dostarczanie organizmowi substancji odżywczych to połowa sukcesu w drodze do zdrowia. Jedzenie lekkich posiłków, bogatych w witaminy i mikroelementy, o właściwych porach odciąża wątrobę i umożliwia jej prawidłowe funkcjonowanie. 

Warto wybrać się do lekarza hepatologa, który przede wszystkim zbada i zdiagnozuje stan naszej wątroby. Zaproponuje odpowiednie leczenie żywieniowe dopasowane indywidualnie do każdego pacjenta z uwzględnieniem charakteru patologii wątroby.

Tak też działa bardzo dobra poradnia hepatologiczna w NZOZ NOVIA MED w Chorzowie, gdzie lekarz hepatolog udziela konsultacji w zakresie diagnostyki chorób wątroby oraz pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Konsultacja u specjalisty może w razie potrzeby skierować diagnostykę i leczenie na właściwe tory ale również zlikwidować niepotrzebne, trwające czasem przez długi czas lęk i niepokój. Pamiętajmy także, że leczenia wątroby nie można rozpoczynać na własną rękę, bowiem obecnie rynek farmaceutyczny zalewany jest preparatami „wspomagającymi funkcję wątroby”, które często nie mają żadnej wartości terapeutycznej, a nawet mogą być szkodliwe.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.